آموزشگاه مجازی ابر سرور

آموزش نصب وب سرور Nginx بر روی سیستم عامل CentOS

آموزش نصب وب سرور Nginx

انجین ایکس ( Nginx ) یکی از وب سرور هایی است که به تازگی بسیاری از مدیران سایت های پربازدید را به سوی خود جلب نموده است.

وب سرور آپاچی چیست و آموزش نحوه بررسی لاگ های آن

وب سرور آپاچی چیست و آموزش آن

آپاچه یا آپاچی از apache-free-download آوریل سال 1996 تا به امروز معروفترین و رایج ترین وب سرور (web server) در دنیای سرورها و میزبانی وب می باشد.

مهمترین دستورات فایروال ( linux iptables ) در لینوکس


دستورات فایروال iptables در لینوکس

iptablesNetfilter نام فایروال محلی سیستم عامل لینوکس می باشد که در لایه کرنل عمل می کند و از iptables برای کنترل آن جهت مدیریت و فیلتر کردن پکت ها بر روی IPv4 و IPv6 استفاده می گردد.

آشنایی با مفهوم رایج ترین کدهای وضعیت و خطاهای وب سرور

مفهوم کدهای وضعیت و خطاهای وب سرور

هر بار که یک آدرس اینترنتی را در مرورگر خود وارد می کنید و یا بر روی لینکی کلیک می کنید ، در خواستی از سوی مرورگر به سمت سرور فرستاده میشود و پاسخی در قالب یک کد وضعیت ( Status Code ) از سمت سرور برگردانده می شود.

آموزش نصب ویرایشگر Vim در لینوکس و دستورات پرکاربرد آن

آموزش نصب ویرایشگر Vim در لینوکس

یکی از ویژگی های سیستم عامل های Unix-like قابلیت ویرایش تمامی فایل های سیستمی در زمان کار سیستم و توسط یک ویرایشگر ساده متنی است. بر خلاف سیستم عامل ویندوز این فایل ها براحتی توسط کاربر root قابل فراخوانی و ویرایش هستند.

10 دستور کاربردی تاپ ( top ) برای مانیتور پردازش ها در لینوکس


10 دستور کاربردی تاپ ( top ) در لینوکس

شما در با وارد کردن دستور تاپ top می توانید کلیه پردازش هایی را که در سرور شما فعال می باشد را مشاهده نمائید. همچنین با وارد کردن دستور M با حروف بزرگ می توانید لیس پروسس ها را بر اساس میزان رم مصرفی منظم نمائید.

فضای پشتیبان چیست و چگونه از آن استفاده نماییم؟

فضای پشتیبان چیست و آموزش استفاده از آن

می بایست از اطلاعات مهم خود بصورت منظم نسخه پشتیبان تهیه و این اطلاعات را خارج از فضای سرور اصلی نگهداری نماید. چرا که به دلایلی متعدد همواره این احتمال وجود دارد که دسترسی به اطلاعات موجود بر روی سرور با مشکل روبرو گردد.

آموزش نصب آنتی ویروس ClamAV در سرور لینوکس

آموزش نصب آنتی ویروس ClamAV

اگر شما از یک سیستم عامل لینوکس و بخصوص یک سرور لینوکس استفاده می کنید از کدام آنتی ویروس برای مقابله با بد افزارها، ویروس ها، تروجان ها و کرم ها استفاده خواهید کرد؟

آموزش نصب ntop و مانیتور پهنای باند مصرفی بر روی سرور

آموزش نصب ntop و مانیتور پهنای باند

برای جلوگیری از هدر رفتن پهنای باندی که بر روی سرور تهیه کرده اید ، نصب یک نرم افزار مانیتورینگ پهنای باند می تواند از هزینه های اضافه جلوگیری نماید. لذا در ادامه ضمن آموزش نحوه نصب ntop به عنوان یکی از قدرتمند ترین ابزار مدیریت ترافیک شبکه بر روی لینوکس به معرفی نحوه استفاده از آن می پردازیم.

So, what do you think ?

بالا
نماد الکترونیک دوستاره شرکت هاستینگ ابر سرور